Украинская Баннерная Сеть


Myanimals.org.ua - всё о домашних животных и для животных Каталог домашних животных. Содержание и разведение домашних любимцев.

Застосування гербіцидів при вирощуванні ірису

А. Ігнатов

Серед усіх людей майже не має таких, які байдуже ставляться до квітів. Всім небайдужим подобається споглядати квіти, деякі думають, що на відміну від городини, квіти ростуть самі, а дехто береться їх вирощувати.
Всім квітникарям-городникам відома проблема, яка отримала образну назву «зелена пожежа» - бур’яни. І хоча багато з бур’янів мають лікувальні властивості, а деякі, навіть, харчову цінність (як той портулак), якщо їх завчасно не прибирати з квітника-городу, вони, як то полум’я, заповнять всі грядки.
Найбільш поширений метод боротьби з бур’янами – прополка. Чи з допомогою звичайної сапи, чи з допомогою удосконалених «приладів», як той плоскоріз Фокіна, це є доволі важка праця, яка забирає, до того ж, багато часу. Всім відомі анекдоти про те, що сусіди городники впізнають один одного лише в позі «літера Z».
До недавнього часу таким чином гнув спину і автор цих рядків. З часом, коли ірисові грядки зайняли всі, до того часу вільні, ділянки, просто не стало вистачати часу для прополки всіх грядок. І постало питання, як у двох класиків філософії – «Що робити?».
І тут погляд звернувся на досягнення хімічної науки – гербіциди. До цього часу автор застосовував лише один гербіцид – «Ураган» для очищення від бур’янів цілини. «Ураган» (діюча речовина гліфосат) – це гербіцид суцільної дії, знищує всі однорічні і багаторічні рослини, які підпадають під його дію. З цієї причини він не підходить для обробки грядок, на яких вже ростуть іриси. (Хоча подальший досвід застосування гербіцидів показав, що іриси не гинуть після обробки «Ураганом», але дуже пригнічується їх розвиток.).
Після вивчення матеріалів, в яких висвітлювався досвід застосування гербіцидів (у тому числі і в бюлетені AIS), погляд зупинився на двох – «Дуал Голд» і «Зенкор».
В основі гербіциду «Дуал Голд» лежить S-метолахлор (960 г/л), який відноситься до группи хлор ацетамідів. Препарат поставляється у вигляді концентрованої емульсії. Діюча речовина на ранніх стадіях розвитку проникає в рослину через колеоптиль, блокуючи процес ділення клітин. В результаті проростки гинуть. Наступні сходи рослин будуть значно послабленими. Він призначений для передпосівної або досходової обробки. Препарат відрізняється високою тривалістю дії – посів залишається захищеним на протязі 8-10 тижнів, попереджається повторний схід дворічних злакових та дводольних бур’янів. Додаткова привабливість препарату забезпечується можливістю його застосовувати для захисту широко спектра рослин: пасльонових, бобових, баштанових, соняшнику, капусти, буряків та ін.
Автор обробляв грядки з ірисами гербіцидом «Дуал Голд» після першого весняного розпушування ґрунту. Бажано, щоб ґрунт містив достатню кількість вологи. Після обробки бажано ґрунт деякий час не обробляти і не поливати. Дуал Голд належить до малотоксичних препаратів, він безпечний для довкілля і для бджіл. Термін очікування після обробки без обмежень. Максимальна кратність обробок за сезон - 1.
Після закінчення дії «Дуал Голд» грядки були оброблені гербіцидом «Зенкор» (діюча речовина - метрибузін 700г/кг). Цей гербіцид ефективно діє проти таких бурьянів,як щириці, волошки синьої, лободи білої, рутки лікарської, жабрія звичайного, ромашки, гірчаків, портулаку городнього, будяку жовтоцвітного, гірчиці польової, осоту городнього, зірочника середнього, лисохвосту польового, вівсюга, ситі їстивної, курячого проса, селянського проса, пажитниці, мишію.
«Зенкор» є системним гербіцидом. Від діє як через листя, так і через ґрунт. Знищує бур'яни, які вже зійшли, а також ті, що проростають. Саме тому він був обраний для другої обробки, коли вже трохи зійшли бур’яни після закінчення дії першої обробки. Щоб дія препарату була ефективніша, деякий час після обприскування ґрунт між рядами, так само як і під час першої оброки бажано не обробляти. Також треба утримуватись від зрошення.
В городництві «Зенкор» застосовується по сходам зернових колосових культур, кукурудзи, моркви і навіть томата. Відповідно, він не завдає шкоди і ірисам.
Слід зауважити, що перші результати дії післясходових гербіцидів видно на 3-4 день після обробки, а повне ураження бур’янів настає на 7-10 день.
Наявність або відсутність шкідливої дії на ірис автор перевіряв окремо. На дослідній ділянці рясно були оброблені гербіцидами рослини ірису і навіть торішні сіянці. Порівнюючи оброблені рослини з рослинами на контрольній ділянці, жодних відхилень в розвитку і цвітінні як дорослих рослин, так і маленьких сіянців не було видно.
Таким чином, після двох обприскувань оброблені ділянки зустріли зиму абсолютно чисті, лише деінде були окремі кущики пирія повзучого, проти якого «Зенкор» діє не так ефективно, як проти інших бур’янів.
Придбати шарпєя можна тут - Питомник шар-пеев "Маленький Китай"
Приятные моменты красота, уход за собой, хобби

купить миноксидил в Украине

Copyright by "Цветочный сад на Вишневой" ©, 2016 г.

Сова - поиск в Украине Яндекс цитирования Яндекс.Метрика